Dom

Jakie właściwości płytek warto brać pod uwagę podczas zakupów?

Osoby, które chcą wymienić płytki w łazience czy też w kuchni, mogą wybierać obecnie spośród bardzo szerokiej palety barw, rodzajów, wielkości płytek.

Naturalnie chcemy zakupić płytki, które będą nam się podobały, które posiadają odpowiednią kolorystykę i odcień, dzięki czemu stworzymy wnętrza, które będą nam odpowiadały. Naturalnie warto zwrócić także uwagę na efekt wizualny, możemy zastosować obecnie płytki kwadratowe czy też prostokątne, które w pewien sposób będą wpływały na odbiór wizualny całego pomieszczenia.

Jakie właściwości płytek warto brać pod uwagę podczas zakupów?

Jak wybrać optymalne płytki do łazienki?

Przykładowo ułożenie wzdłuż płytek prostokątnych pozwoli uzyskać efekt większej przestrzeni, wówczas pomieszczenie może się optycznie wydłużyć. Naturalnie mamy do wyboru różne płytki prostokątne i kwadratowe, zazwyczaj producenci oferują także różne rozmiary, dlatego będziemy mogli dobrać je odpowiednio do danego pomieszczenia, wykorzystać je w taki sposób, aby jak najmniej obcinać je po bokach, dopasować odpowiednie do naszej podłogi czy też ściany. Naturalnie zwracamy uwagę na to, aby były to płytki wytrzymałe, odporne, na podłodze z pewnością warto położyć gres szkliwiony, który posiada odpowiednie właściwości.

Oprócz wyglądu i wymiarów powinniśmy także sprawdzić, czy są to płytki antypoślizgowe, z pewnością w łazience będziemy chcieli ułożyć płytki, które będą bezpieczne, na których nie będziemy się ślizgać mokrą stopą. Dlatego zwracamy uwagę na oznaczenia na pudełku płytek, mogą być to przykładowo oznaczenia od R9 do R13, które określają antypoślizgowość. W tym przypadku im wartość jest wyższa, tym płytka będzie dla nas bardziej bezpieczna, warto poszukiwać do łazienki płytek R9 oraz R10. Dodatkowo nasiąkliwość będzie istotna w przypadku łazienki, zazwyczaj będziemy chcieli kupić płytki o nasiąkliwości poniżej 6%, w innych pomieszczeniach czy też na ścianie w łazience wartość ta może dochodzić do 10%.

Bardzo ciekawe są płytki z serii Torano, charakteryzują się ciekawym pastelowym kolorem, na stronie https://plytkionline.pl/pl/c/Torano/577, możemy zakupić różne wielkości tego modelu, mogą być to dość duże płytki, przykładowo o wymiarach 120 x 120 cm. Oczywiście dobierzemy do nich również płytki prostokątne, znajdziemy także mniejsze odpowiedniki płytek, zatem można zastosować je w różnych pomieszczeniach, także w holach, poczekalniach czy też recepcji.

Similar Posts