Biznes

Oświetlenie jest niezbędne podczas uprawy konopi w pomieszczeniach

Uprawiając konopie indyjskie w pomieszczeniach należy liczyć się z wieloma niedogodnościami i kosztami.

Ważną kwestią związaną z kosztami jest to, że niektóre typy oświetlenia nagrzewają się bardziej niż inne, więc mogą wymagać dodatkowych wentylatorów do schłodzenia przestrzeni, gdzie hodujemy rośliny. Dodatkowy sprzęt oznacza większe zużycie energii elektrycznej, a także podnosi rachunki za media.

Oświetlenie jest niezbędne podczas uprawy konopi w pomieszczeniach

Ile lamp potrzeba do hodowli marihuany?

Typowy hodowca domowy będzie potrzebował tylko jednego lub dwóch świateł. Większość krajów ogranicza ilość roślin konopi indyjskich uprawianych na własny użytek do 6 lub mniej, a jedno lub dwa źródła światła powinny wystarczyć do tego celu. Jeśli planujesz prowadzenie hodowli w dwóch oddzielnych pomieszczeniach, jednego dla roślin wegetatywnych, a drugiego dla roślin kwitnących, będziesz potrzebować dwóch rodzajów lamp. To, jak dużego światła potrzebujesz, będzie zależeć od liczby roślin, które planujesz uprawiać, ale także od wielkości przestrzeni. Jeśli hodujesz konopie w growboxie lub małym namiocie do uprawy, zmieścisz tam tylko jedno małe światło.

Moc światła określa wysokość plonów, więc jeśli chcesz uzyskać duże plony, potrzebujesz więcej mocy. Profesjonalne diody LED mogą zaczynać się już od 200 watów, a światło o dużej mocy może podwoić pracę kilku żarówek o niskiej mocy. Inne względy przy uprawie wewnętrznej konopi to przede wszystkim wentylacja. Jeśli uprawiasz rośliny w ciasnej przestrzeni z gorącym źródłem światła, musisz mieć wentylatory, które również zajmą miejsce. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na światło i wentylator, być może trzeba zainwestować w oświetlenie, które nie nagrzewa się, jak przykładowo lampy LED. Namioty do uprawy są zwykle budowane wysoko, aby zapewnić miejsce na sprzęt na górze, a nie do uprawy roślin aż do sufitu.

Istnieje wiele rodzajów oświetlenia, aby z powodzeniem udała się wewnętrzna hodowla marihuany lampy mogą być specjalnie dobrane do wegetacji roślin, a najlepiej do tego celu sprawdzi się energooszczędne i niedrogie oświetlenie LED. Istnieje wiele odmian oświetlenia różnych typów, a nowe światła i technologie pojawiają się cały czas.

Similar Posts