Budownictwo – wyposażenie wnętrz, materace w dobrej cenie!

Nieruchomości – rynek wtórny czy pierwotny?

Trendy na rynku nieruchomości bez wątpienia się zmieniają i w dużej mierze na pewno zależą one od sytuacji gospodarczej, politycznej i ekonomicznej w danym państwie, a mamy tutaj na myśli oczywiście Polskę, chodzi nam o sytuację w tymże kraju.

Nie będziemy roztrząsać tego, jak wygląda obecnie rynek nieruchomości w naszym kraju, ale chcemy w sposób szczególny zapytać o to czy bardziej nam się opłaca kupować nieruchomość na rynku pierwotnym, czy też na wtórnym.

office-170638_1280

Mówiąc o nieruchomości, skupimy się w głównej mierze na mieszkaniach czy też na domach. Oczywiście pojęcie nieruchomości jest znacznie szersze, aczkolwiek mieszkania i domy są tym elementem, na który jest największy popyt i który najbardziej interesuje przeciętnego Polaka. Zatem nieruchomość – rynek wtórny czy pierwotny? Każda opcja ma swoje zalety i wady, a zatem bardzo wiele zależy od tego, jakie są nasze możliwości finansowe oraz jakie są nasze własne preferencje? Kupowanie na rynku pierwotnym to zazwyczaj kupowanie za pośrednictwem dewelopera.

Czym jest rynek wtórny

Rynek wtórny to kupowanie za pośrednictwem agencji nieruchomości, względnie kupowanie od aktualnego właściciela danej nieruchomości. Kupowanie na rynku wtórnym musi uwzględniać pewien stopień zużycia nieruchomości oraz jej wyposażenia, poszczególnych jego elementów, ale zasadniczo mówimy tutaj o mniejszych kosztach. Każda opcja jest dobra, jeśli trafimy na tę właściwą nieruchomość, każda opcja jest tą właściwą, jeśli znajdziemy nieruchomość, która będzie spełniać nasze oczekiwania.

Jeśli więc zależy nam na jak najmniejszych kosztach zakupu nieruchomości, to warto spojrzeć na rynek wtórny, a jeśli zależy nam na najwyższej jakości, na nowości, to oczywiście skorzystajmy z tego, co proponuje nam rynek pierwotny nieruchomości. Dylemat może dotykać każdego, a decyzja na pewno nie jest niczym łatwym i wymaga bardzo dogłębnego przemyślenia. W tym miejscu, jednakże pośpiech na pewno nie będzie wskazany i to jest jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinniśmy bezwzględnie pamiętać.