Dom

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Płytki, które wybieramy na podłogę do naszych domów, z pewnością powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością.

Dlatego w tym przypadku najlepszym wyborem będzie płytka z gresu lub też z terakoty. Materiałem bardziej trwałym jest zazwyczaj gres, który powstaje z unikalnej mieszanki skaleni, gliny, różnego rodzaju domieszek uszlachetniających oraz wzmacniających. Dodatkowo materiał poddaje się prasowaniu, zyskują dużą twardość, wypieka się go w temperaturze od 1200 do 1300 stopni Celsjusza. Nadaje to gresowi wyjątkowe właściwości, także jest to materiał mrozoodporny, który sprawdzi się doskonale na naszym balkonie.

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Gres imitujący kamień na podłogi i ściany

W przypadku gresu możemy zdecydować się na bardzo elegancki gres polerowany, lub też wybrać gres szkliwiony. Płytka z odpowiednimi połyskiem będzie bardzo podobna do kamienia naturalnego, często płytki tego typu posiadają rysunek charakterystyczny dla naturalnego marmuru, mogą być to różnego koloru żyłki. Z pewnością wykorzystanie gresu imitującego kamień będzie dużo tańsze niż wykorzystanie prawdziwych płytek z kamienia, możemy wybrać wiele różnych kolorów, które będą pasowały do aranżacji naszego domu. Wiele osób wybiera płytki jasne, marmur biały, który będzie rozjaśniał naszą przestrzeń, dostępne są płytki z gresu, które wytrzymają przez wiele lat, mogą posłużyć do aranżacji w naszej łazience czy też w kuchni.

Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na klasę ścieralności, w pomieszczeniach takich jak łazienka mogą być to płytki o niższej klasie ścieralności, podobne możemy zastosować na ścianie, natomiast w przedpokoju czy też na zewnątrz powinny być to płytki, które charakteryzują się najlepszymi parametrami. Jeżeli chcemy uzyskać ciekawy efekt wizualny, możemy wybrać płytki rektyfikowane, oznacza to, iż płytka została docięta, brzegi są ostre oraz równe. Dodatkowo płytki będą posiadały kąty 90 stopni, dzięki czemu ułożenie ich będzie łatwiejsze, będą dobrze do siebie przylegały. W ten sposób możemy uzyskać podłogę bardzo jednolitą, z niezauważalna fugą. Płytka gresowa będzie posiadała najczęściej wysokość 9 mm, jest to materiał wykorzystywany w różnych pomieszczeniach, obecnie coraz częściej spotyka się go także w salonie, gres szkliwiony oraz polerowany będzie materiałem wytrzymałym oraz praktycznym. W odróżnieniu od podłogi drewnianej nie musimy stosować specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeżeli chcemy wybrać płytki w odcieniu jasnym, dobrym modelem będzie Egen Iceberg dostępna na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ICEBERG-Italy/7715. Jest to matowa płytka gresowa rektyfikowana o bardzo interesującym wzorze charakterystycznym dla marmuru. Płytki gatunku pierwszego to możliwość uzyskania bardzo eleganckiej podłogi czy też ściany, płytki gresowe można wykorzystać także na elewacji, czy też zabudować nimi wannę.

Similar Posts