Dom

Jak wybrać idealne drzwi wewnętrzne

Wybierając drzwi, weź pod uwagę względy praktyczne, ale ważna jest również atmosfera i styl, które chcesz osiągnąć w swoim domu.

W przeszłości większość drzwi była wykonana z drewna lub płyty pilśniowej, teraz jednak do wyboru w sprzedaży znajdziemy różnorodne materiały. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, kupując drzwi wewnętrzne do sypialni, łazienki, salonu czy garderoby.

Wybierając drzwi należy wziąć pod uwagę kilka kwestii

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie drzwi wewnętrznych, jest dostępna przestrzeń. Musisz upewnić się, że drzwi będą działać prawidłowo i podczas otwierania nie będą nam przeszkadzały meble czy dywan. Rodzaje drzwi do wyboru to na zawiasach, składane, przesuwne, harmonijkowe i kieszeniowe. Drzwi na zawiasach to najczęściej spotykany model drzwi. Mocowane są do obudowy ościeżnic za pomocą zawiasów, wymagany jest wystarczający odstęp, aby drzwi mogły się swobodnie otwierać i zamykać. Mogą być one z ozdobnymi panelami lub lite i gładkie, a także podwójne, najbardziej odpowiednie do salonu i sypialni. Liczba zawiasów w drzwiach standardowych zmienia się w zależności od ciężaru i wysokości drzwi, ale zazwyczaj wynosi od dwóch do czterech.

Drzwi składane, przesuwane, harmonijkowe i kieszeniowe są używane tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, ponieważ wymagają tylko minimalnego prześwitu. Mogą być również używane jako przegrody między pomieszczeniami, gdy są zawieszone szeregowo. Żaluzjowe drzwi umożliwiają lepszą cyrkulację powietrza pomiędzy pomieszczeniami, czasem znajdziemy je również w szafach i garderobach. Zwykle wymaga dwóch torów zainstalowanych na nadprożu i na podłodze, szczególnie w przypadku drzwi lustrzanych i drewnianych, które są cięższe. Można je wykorzystać do oddzielenia dwóch pomieszczeń, do zamknięcia przestrzeni magazynowej, takiej jak szafa na ubrania, lub do osłonięcia niestandardowych otworów drzwiowych, kiedy nie sprawdzą się drzwi wahadłowe na zawiasach.

Drzwi do domu czy biura od różnych producentów zakupisz na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/drzwi/. Wybierając model drzwi pamiętaj, że nie powinny one również blokować swobodnego poruszania się, uderzać o ściany czy meble.

Similar Posts