Budownictwo Nieruchomości

Schody ze szklanymi balustradami. Rodzaje balustrad szklanych

Balustrady szklane to naprawdę bardzo efektowny sposób wykończenia schodów wewnętrznych czy też zewnętrznych. Aktualnie do dyspozycji jest szeroka gama konstrukcji schodów szklanych. Na co warto się zdecydować? Sprawdź przegląd najpopularniejszych wariantów!

Schody powinny posiadać balustradę, ponieważ ma ona na celu zabezpieczenie ich użytkowników przed ryzykiem wypadku. Do produkcji balustrad wykorzystuje się różne warianty materiałów. Może być to także szkło.

Balustrady szklane – co wybrać?

Balustrady szklane produkowane są z użyciem wysokiej klasy szkła hartowanego, które charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Może ono zatem służyć na lata i przy tym zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Do produkcji balustrad szklanych stosuje się zatem szkło hartowane, ale może ono posiadać także różne warianty wykończenia. Także może być ono stosowane zarówno samodzielnie, jak również z innymi materiałami.

Balustrady szklane ze słupkami

To prosta i tania konstrukcja – balustrady tego typu posiadają tafle szkła mocowane do słupków z użyciem specjalnych uchwytów. Najczęściej używane są elementy ze stali nierdzewnej.

????????????????????????????????????

Balustrady całoszklane

W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją, gdy tafle szkła nie są mocowane do słupków, ale do płaskiej powierzchni ściany, schodów czy podłoża. Stosuje się wtedy specjalne elementy montażowe o konstrukcji punktowe – rotule, a także profile do montażu liniowego. Efekt to gładka tafla szkła przez cały bieg schodów.

Balustrady szklane łączone z innymi materiałami

Poza wspomnianą stalą nierdzewną do dyspozycji są także inne rodzaje materiałów, na przykład świetny efekt można uzyskać przez połączenie szkła z drewnem.

Balustrady szklane – dodatkowo dekorowane

Szkło może być poddane specjalnej dekoracji, na przykład z użyciem metody barwienia, nadruków. Dzięki temu schody mogą uzyskać intrygujący wygląd.

Więcej inspiracji prezentujących wyjątkowe schody szklane balustrady można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych firm zajmujących się realizacją tego typu konstrukcji na zamówienie.

Similar Posts