Biznes

Wytrzymały gres na zewnątrz

Kiedy chcemy zadbać o nasz balkon czy też taras powinniśmy wybrać odpowiednie płytki, obecnie mamy duży wybór różnego rodzaju gresu, który sprawdzi się doskonale na zewnątrz.

Gres posiada nieco inny skład niż płytki które układamy na ścianie w łazience, w tym przypadku do produkcji wykorzystywany jest także skaleń, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż gres jest prasowany pod wysokim ciśnieniem aby uzyskać materiał bardzo wytrzymały.

Wytrzymały gres na zewnątrz

Jak wykończayć balkon lub taras?

Oczywiście odpowiedniej jakości gres musi posiadać pewne parametry, w tym wypadku z pewnością powinien charakteryzować się niską nasiąkliwością, może posiadać specyficzną budowę, skład który będzie zapobiegał wchłanianiu wilgoci. Dodatkowo może on także posiadać specjalną warstwę ochronną, impregnat który będzie chronił powierzchnię płytki. Oczywiście materiał tego rodzaju powinien być odporny na ścieranie, jeżeli ułożymy gres przed wejściem do domu wówczas będzie on intensywnie użytkowany, dlatego też powinien być to materiałów wytrzymały i odporny.

Oczywiście jest to gres mrozoodporny, dlatego też możemy bez problemu stosować go na zewnątrz, oczywiście warto zwrócić uwagę iż ma on także bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Będzie tak istotne zwłaszcza zimą kiedy nasz taras czy też schody również wykonane z gresu, mogą być po prostu śliskie. W przypadku gresów czy też innych materiałów które będziemy układali na zewnątrz warto zwrócić uwagę aby dokładnie wykonać fugi. Taras czy też balkon będzie cały czas narażony na działanie czynników atmosferycznych wody, słońca dlatego też nie możemy dopuścić aby fugi były niedokładnie wykonane przez co mogłaby się przez nie przedostawać woda.

Bardzo ciekawą propozycją jest stargres suomi cream, jest to wysokiej jakości gres szkliwiony który możemy zakupić w wersji prostokątnej 60 x 60 cm, dodatkowo także możemy znaleźć płyty 40 x 80 cm. Tego rodzaju gres bardzo dobrze sprawdzi się w różnych warunkach, pozwala to na uzyskanie solidnej, wytrzymałej powierzchni.

Similar Posts