Budownictwo

Aranżacja pokoju dla przedszkolaka

Wraz z wiekiem dziecka zmieniają się jego potrzeby. Dotyczy to nie tylko zabawek którymi maluch się interesuje, ale również jego otoczenia. Pokój niemowlęcy, który przez 2-3 lata świetnie sprawdzał się w swojej roli, dla starszego dziecka będzie bezużyteczny.

Dlatego starszemu dziecku konieczne jest stworzenie optymalnych warunków zarówno do zabawy jak i odpoczynku. Pierwszą rzeczą którą trzeba zmienić jest łóżko. Obecnie w sklepach znaleźć można łóżka, które „rosną” razem z dzieckiem. Można je wydłużyć wraz z wiekiem i wzrostem dziecka. Maluch chodzący już do przedszkola ma również sporo zabawek oraz książeczek. W pokoiku przydadzą się zatem półki na książki oraz pojemniki na zabawki lub regał na zabawki.

image_20170322_120830_38

Zastosowanie pojemników ma tę zaletę, że można łatwo posegregować zabawki i równie łatwo posprzątać je po skończonej zabawie. Co do dywanu w pokoju dziecka to zdecydowanie warto. Zamiast dywanu można położyć na podłodze puzzle piankowe, które odizolują siedzące na podłodze dziecko od chłodu podłogi.

Similar Posts