Budownictwo

Sypialnia w kawalerce

Niewielka kawalerka to zazwyczaj jeden pokój z aneksem kuchennym lub odrębną kuchnią. Do tego łazienka, przedpokój. Właściciele tego typu mieszkań często pragną posiadać odrębną sypialnię. Choć może wydawać się to niemożliwe, również na bardzo małych powierzchniach jest możliwe urządzenie choćby niewielkiej sypialni.

Co więcej, opcji jest kilka. Jeśli mieszkanie jest dość wysokie można zbudować antresolę i na niej umiejscowić sypialnię. Drugim wyjściem, jeśli nasze mieszkanie jest standardowej wysokości, jest wyodrębnienie sypialni z powierzchni mieszkania. Nie zawsze da się postawić ściankę działową, poza tym zabiera ona dodatkowo miejsce na i tak małej już powierzchni. Można oddzielić miejsce na sypialnię za pomocą zasłon.

Autumn Old Town Poland Streets Riverside River
Autumn Old Town Poland Streets Riverside River

Takie rozwiązanie zapewni dopływ światła do sypialni, jak również nie będzie zbyt mocno zagracało pomieszczenia. Na sypialnię wystarczy wyznaczyć miejsce na łóżko oraz niewielkie stolik nocny. Trzecim rozwiązaniem jest zastosowanie łóżka, które na górze ma miejsce do spania, a na dole miejsce do postawienia np. sofy wypoczynkowej.

Similar Posts