Motoryzacja

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie wnętrza samochodu ?

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie wnętrza samochodu ?

Samochód to środek transportu, z którym często ciężko sobie poradzić w zakresie utrzymania go w czystości. Jesienne deszcze, zimowe śniegi, wiosenne błoto, to wszystko nie wpływa pozytywnie na wnętrza auta. Dodatkowo często ciężko go w środku wyczyścić domowym sposobem ze względu na materiałową tapicerkę i podłogę. Dlaczego warto zadbać o czystość wewnątrz auta ? Przede wszystkim ze względu na komfort i higienę podróżowania. Poniżej zdjęcie jak wyglądać może siedzenie w samochodzie przed i po praniu.

Po co czyścić auto w środku

Zamknięte we wnętrzu auta zabrudzenia mogą być powodem powstawania chorób. Resztki jedzenia, płyny, roztocza, kurz, pył, błoto – to wszystko nie wpływa pozytywnie na użytkowników samochodu. Problemy mogą mieć dzieci dotykające dłońmi brudnej powierzchni, alergicy i inne osoby podróżujące w zaniedbanym środku lokomocji.

Ale oprócz aspektów zdrowotnych, wiele osób korzysta z usług prania tapicerki przed sprzedażą samochodu. Kompleksowe czyszczenie ma za zadanie zachęcić potencjalnego kupca do sfinalizowania transakcji. Auto po wyczyszczeniu i umyciu z zewnątrz potrafi wyglądać naprawdę zachęcająco i atrakcyjnie.

Jakich środków używa się do czyszczenia wnętrza samochodu

Gama środków do czyszczenie auta jest szeroka. Są to przede wszystkim:

  • proszki do rozpuszczania zabrudzeń,
  • odplamiacze,
  • proszki i płyny do wypłukiwania brudu,
  • spraye do plastikowych elementów kokpitu,
  • środki do czyszczenie sufitu w aucie.

Nie zapomnijmy, że same środku bez odpowiedniego sprzętu nie zdziałają cudów. Potrzebujemy odkurzacza do pracy na sucho i mokro, spryskiwacza, ściereczek z mikro-fibry, gąbki i innych akcesoriów.

Ile schnie tapicerka w samochodzie

Czas schnięcia tapicerki samochodowej wynosi najczęściej od kilku do kilkunastu godzin. Uzależniony jest między innymi od pory roku, warunków atmosferycznych oraz techniki czyszczenia. W miesiącach chłodnych wspomóc można się dmuchawami i grzejnikami, które pomagają ulatniać się wilgoci. Jeśli zaczniemy użytkować mokre auto, to na szybach może osadzać się para wodna, do tapicerki będzie łatwiej kleić się brud, w skrajnych przypadkach spotkamy się z nieprzyjemnym zapachem stęchlizny.

Dlaczego warto zlecić czyszczenie tapicerki firmie

Powodów dla których rozważyć warto przekazanie samochodu do firmy czyszczącej jest kilka. Po pierwsze to brak możliwości doprowadzenia auta d porządku bez odkurzacza ekstrakcyjnego. Posilanie się szmatkami, gąbką i innymi podobnymi rzeczami, w gruncie rzeczy sprowadza się do wcierania i rozmazywania brudu na materiale. Bardzo często spotkać się można z zaciekami i plamami po próbach wyczyszczenia siedzeń w aucie domowymi sposobami. Dodatkowo bodźcem może być po prostu brak czasu. Kompleksowe czyszczenie wnętrza auta zajmuje około 2-3 godziny. Jeśli jego stan jest tragiczny, czas ten może się wydłużyć. Zatem warto poważnie rozważyć usługę firmy zawodowo świadczącej takie usługi.

Similar Posts