Finanse

Pożyczka przez internet – co to jest, gdzie szukać?

Aby zawnioskować o pożyczkę przez internet, wystarczy tylko mieć telefon, tablet lub komputer z podłączeniem do sieci. Dzięki temu wniosek o finansowanie można złożyć z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze – nawet w nocy, weekendy czy święta. Zobacz, jak się bierze pożyczki przez internet, jakie warunki trzeba spełnić i ile to kosztuje!

Kto może wziąć pożyczkę przez internet?

Aby wziąć pożyczkę przez internet (podobnie jak kredyt w banku), trzeba spełnić kilka warunków. Jeśli na pytania z poniższej listy odpowiesz twierdząco, to oznacza to, że bez problemu możesz zawnioskować o taki produkt!

 • Czy masz powyżej 18 lat i mniej niż 70 – 80 lat? (górna granica wieku zależy od ustaleń pożyczkodawcy)
 • Czy masz stały, udokumentowany dochód?
 • Czy jesteś obywatelem Polski i na stałe mieszkasz w kraju?
 • Czy posiadasz własne konto bankowe?
 • Czy Twoje obecne zobowiązania i koszty utrzymania pozwolą Ci bez problemu z bieżących zarobków spłacać ratę pożyczki przez internet?
 • Czy nie jesteś wpisany do rejestru dłużników?

Jak ubiegać się o pożyczkę przez internet?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki przez internet są udzielane właśnie zdalnie i tą samą drogą należy złożyć wniosek. Jak to zrobić krok po kroku?

 1. Wyszukaj odpowiednią ofertę pożyczki przez internet. Najlepiej wykorzystać do tego internetową wyszukiwarkę, wpisując właśnie takie hasło. Informację, dotyczącą tego, jak dokonać odpowiedniego wyboru, znajdziesz w dalszej części tekstu.
 2. Na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy wybierz kwotę i okres pożyczki przez internet i kliknij przycisk „Weź pożyczkę”.
 3. Strona przekieruje Cię do wniosku, który trzeba wypełnić swoimi danymi osobowymi, teleadresowymi i dochodowymi.
 4. Firma pożyczkowa poprosi Cię o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na złotówkę lub grosz na wskazane konto. Kwotę później otrzymasz z powrotem, taka procedura ma na celu tylko sprawdzenie Twojej tożsamości.

Na tym etapie kończą się działania, które musisz podjąć w sprawie ubiegania się o pożyczkę przez internet. Pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać na decyzję pożyczkodawcy!

Pożyczka przez internet a umowa pożyczki. Na to zwróć uwagę!

Musisz mieć świadomość, że pożyczka przez internet to produkt finansowy, którego zasady działania oraz prawa i obowiązki Twoje i pożyczkodawcy są spisane w umowie. Aby środki mogły zostać przelane na Twoje konto, musisz zdalnie podpisać odpowiedni dokument. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź, na jakie zapisy trzeba zwrócić szczególną uwagę.

 1. Dane pożyczkodawcy – w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawdź, czy z nazwą podmiotu zgadza się również NIP i REGON.
 2. Warunki spłaty – upewnij się, w jakim terminie i w jaki sposób powinieneś oddać pożyczkę przez internet.
 3. Koszt zobowiązania – zweryfikuj, czy wcześniej podane koszty są takie same, jak te zapisane w umowie oraz czy nie zostały doliczone żadne dodatkowe opłaty, o których nie wiedziałeś wcześniej.
 4. Postępowanie w razie opóźnień – sprawdź, co powinieneś zrobić, gdy nie dasz rady terminowo oddać pożyczki przez internet oraz jakie opłaty zostaną narzucone.
 5. Zabezpieczenie pożyczki – w większości przypadków nie jest to wymagane, bo zabezpieczeniem są tylko Twoje dochody, ale warto się upewnić, czy nie ma niepokojącego zapisu w umowie.

Warto mieć świadomość, że wszystkie wątpliwości można, a nawet trzeba wyjaśniać z pożyczkodawcą.

Jak porównywać oferty pożyczek przez internet?

Na rynku jest naprawdę sporo firm, które mają w swojej ofercie pożyczki przez internet. Ty, jako klient masz więc twardy orzech do zgryzienia, aby spośród wielu propozycji wybrać tę najlepszą.

Przede wszystkim zwróć uwagę na koszt zobowiązania. Porównaj kilka ofert i sprawdź, która z nich jest najtańsza.

Następnie uwzględnij wiarygodność pożyczkodawcy. Przeczytaj opinie zostawione przez klientów, sprawdź, czy figuruje on w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz, czy jest członkiem stowarzyszeń branżowych (np. Związku Przedsiębiorstw Finansowych).

Na koniec warto się skupić na dodatkowych bonusach oferty, które mogą Ci się przydać, np. ubezpieczenie od spłaty, wakacje kredytowe czy możliwość wydłużenia okresu spłaty.

Czy można mieć więcej niż jedną pożyczkę przez internet?

Jak najbardziej można mieć więcej niż jedną pożyczkę przez internet. Nie ma limitów ilościowych odnośnie posiadania tego typu produktów. Jedynym ograniczeniem jest zdolność kredytowa. Kolejną pożyczkę otrzymasz wtedy, gdy firma pozabankowa oceni, że w Twojej obecnej sytuacji finansowej dasz radę ją oddać.

Pamiętaj, że przeszkodą w uzyskaniu kolejnej pożyczki są opóźnienia w spłacie obecnie posiadanych produktów finansowych. Trzeba więc swoje zobowiązania oddawać terminowo.

Ile kosztuje pożyczka przez internet?

Koszt pożyczki przez internet zależy od polityki firmy, która ją oferuje i jest inny w każdym podmiocie. Dlatego naprawdę opłaca się porównywać oferty. Pamiętaj jednak, że łączny koszt nie może być wyższy niż ten zdefiniowany w ustawie antylichwiarskiej.

Ważną informacją jest także to, im wyższa jest pożyczona kwota i im dłuższy jest okres jej spłaty, tym pożyczka przez internet będzie kosztować więcej.

Czy możemy dostać pożyczkę przez internet, jeśli nie mamy konta w banku?

Jednym z warunków, które trzeba spełnić, aby móc otrzymać pożyczkę przez internet, jest posiadanie własnego konta bankowego. Po pierwsze, posłuży ono do wypłaty pieniędzy, a po drugie do weryfikacji Twojej tożsamości. Na czym to polega?

Kiedy wnioskujesz o kredyt w banku, zazwyczaj musisz fizycznie pójść do placówki i okazać pracownikowi swój dowód osobisty. W firmach pożyczkowych weryfikacja danych odbywa się zdalnie i służy do tego przelew weryfikacyjny. Polega on na tym, że na wskazane przez pożyczkodawcę konto musisz przelać złotówkę lub grosz. Firma sprawdzi, czy dane nadawcy przelewu zgadzają się z tymi podanymi we wniosku. Jeżeli tak, to tożsamość zostanie potwierdzona i będziesz mógł uzyskać pożyczkę przez internet. Przelana kwota jest później zwracana.

Czy pożyczkę przez internet można spłacić wcześniej?

Pożyczkę przez internet można spłacić w dowolnym momencie przed tym, zanim upłynie ostateczny termin jej spłaty. Zazwyczaj wystarczy poinformować o tym pożyczkodawcę telefonicznie. 

Similar Posts