Biznes

Różnica między łowieniem ryb w rzece a łowieniem ryb w jeziorze?

Wędkarstwo od dawna jest świetnym sposobem na nakarmienie rodziny lub czerpanie przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu.

Może to być nawet sposób na poznanie nauki i biologii. Bez względu na powód łowienia, poniższe wskazówki wzbogacą Twoje wrażenia i sprawią, że staniesz się znacznie lepszym wędkarzem podczas wędkowania.Należy zachować ostrożność podczas picia podczas wędkowania! Podczas gdy wiele osób uważa, że ??wędkarstwo jest idealnym sportem na piwo lub inne napoje alkoholowe, należy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas łowienia z łodzi. Poza tym alkohol to szybka droga do głupich, ale poważnych błędów, takich jak haczyk w czyjeś oko lub utrata całodziennego połowu.Podczas gdy wielu rybaków wstaje wcześnie rano, w jasny i słoneczny dzień, często najlepsze wyniki można uzyskać w połowie popołudnia. Jeśli niebo jest szare i zachmurzone, ale nie jest bardzo wietrznie, będziesz mógł dużo łowić przez cały dzień. Więc jeśli chcesz się przespać przed wyprawą na ryby, śmiało!Zanim wyruszysz na wyprawę na ryby, zainwestuj w wysokiej jakości materiały. Szczególnie ważne jest, aby kupić dobry kołowrotek spinningowy i wędkę. Nie myśl, że musisz wydawać dużo pieniędzy. Trwałą i niezawodną konfigurację można uzyskać za mniej niż 35 USD. Jeśli chodzi o wędkowanie, dobry sprzęt to podstawa.Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju przynęty dla ryb w Twojej okolicy. W razie potrzeby poproś kogoś w sklepie z przynętami o pomoc. Jeśli użyjesz złej przynęty, nawet jeśli jest to wysokiej jakości i droga przynęta, ryby nie będą nią przyciągać.Wyciszenie dźwięków małej metalowej łodzi może być trudne, gdy próbujesz łowić ryby, jeść i relaksować się. Świetnym sposobem na wyciszenie części hałasu jest umieszczenie małego, taniego dywanika lub wykładziny na podłodze łodzi. Różnica między łowieniem ryb w rzece a łowieniem ryb w jeziorze?

W ten sposób minimalizujesz dźwięki, które wydajesz.Zmocz dokładnie ręce przed wciągnięciem zdobyczy.

Dzięki temu ryba nie będzie miała wysuszonej skóry. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli zamierzasz wypuścić rybę do wody.Nigdy nie należy wnosić żadnych szkodliwych substancji chemicznych w pobliżu zbiornika wodnego. Może to szybko uszkodzić ekosystem, z którego się cieszysz. To nie tylko uszkadza zapasy wody, ale może nawet zabić wiele stworzeń żyjących w wodzie. Oznacza to, że w przyszłym sezonie nie będzie ryb!Powinieneś wiedzieć z wyprzedzeniem, na co ryba, którą ścigasz, reaguje w odniesieniu do przynęty. Na przykład sumy lubią smród lub przynętę serową, podczas gdy bluegill lubią żywe robaki. Najprawdopodobniej nie odniesiesz sukcesu, jeśli użyjesz złej przynęty, która zwabi ryby, które chcesz złowić.Zwróć uwagę na kolor swojej przynęty, a nie na kolor wody. Dobrą zasadą jest wybór przynęty, którą Twoja ryba będzie w stanie zobaczyć. W mętnej wodzie zadbaj o jasne i widoczne kolory. W czystszej wodzie głębsze i ciemniejsze odcienie będą się mniej wtapiać i przyciągać uwagę ryb.Kiedy zbierzesz cały swój sprzęt na następną wyprawę wędkarską, pamiętaj o zabraniu ze sobą aparatu! Jeśli dokonasz szczególnie imponującego połowu, z pewnością będziesz chciał go udokumentować. Nawet jeśli nie wylądujesz whopper, możesz chcieć nagrać zabawną wycieczkę z przyjaciółmi.Rybołówstwo zaspokaja tak wiele rzeczy dla ludzkości; może być fajnie wyjść i cieszyć się przyrodą lub zjeść obiad dla rodziny. Niezależnie od powodów, dla których wędkujesz, zawsze możesz być lepszy. Upewnij się, że zastosujesz wskazówki, których nauczyłeś się w tym artykule, a będziesz.

Similar Posts