Biznes

Wielkie „C”: Wskazówki i porady dotyczące raka

Kiedy masz do czynienia z czymś takim jak rak, w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele opcji.

Od całkowitego wyleczenia po utrzymanie go, istnieje wiele wskazówek i opcji, które sprawią, że radzenie sobie z rakiem będzie trochę bardziej znośne. To nie musi utrudniać życia tak bardzo, jak myślisz, że będzie.Powinieneś kontynuować pracę, nawet jeśli zdiagnozowano u Ciebie raka. Rak nie musi przeszkadzać w życiu, chyba że na to pozwolisz. Dopóki nadal jesteś w stanie fizycznie pracować, powinieneś. To sprawi, że twój umysł będzie zajęty i pokaże ci, że wciąż masz świetny cel.Oprócz rozmowy z bliskimi przyjaciółmi, członkami rodziny i lekarzem, powinieneś również spróbować porozmawiać z innymi pacjentami z rakiem. Ci, którzy mieli doświadczenie z rakiem z pierwszej ręki, będą wiedzieć lepiej niż ktokolwiek inny, przez co przechodzisz i mogą zaoferować wsparcie i podzielić się doświadczeniami, które pomogą Ci przejść.Jeśli masz raka, ubezpieczyciele zawahają się, czy cię ubezpieczyć. Sprawdź swoje opcje ubezpieczenia. Twoje lokalne urzędy samorządowe lub organizacje wspierające raka mogą mieć dla ciebie więcej opcji. Family and Medical Leave Act oraz Americans with Disabilities Act mogą być również przydatne dla Ciebie.Kiedy ukochana osoba zmaga się z rakiem, ważne jest, aby pomóc jej w umawianiu się na wizytę u lekarza. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Dobrze jest mieć przy sobie kogoś, kto potrafi zachować trzeźwość umysłu i może zadawać pytania, podczas gdy będzie dla Ciebie rzecznikiem.Jako osoba, która przeżyła raka, powinnaś planować stałe monitorowanie długofalowych efektów zakończonego leczenia.

Niektóre zabiegi narażają cię na większe ryzyko problemów sercowo-naczyniowych, a nawet nawrotu raka, więc upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem i zaplanujesz monitorowanie efektów poprzednich terapii.Konieczność zażywania dużych tabletek w częstych dawkach może być ogromną irytacją i powodować dyskomfort podczas walki z rakiem. Przyjmowanie ich ze źródłem pokarmu, takim jak koktajl mleczny, lody lub mus jabłkowy, to świetny sposób na ich płynne złagodzenie bez konieczności ich rozwalania i potencjalnej utraty skuteczności leku.Jako przyjaciel i system wsparcia dla osoby chorej na raka musisz dbać o zdrowe odżywianie i dużo odpoczynku. Ważne jest, abyś czuł się dobrze i miał energię; nawet samo słuchanie i podkreślanie z przyjacielem może być wyczerpującym procesem. Im lepiej się czujesz, tym bardziej będziesz w stanie pomóc.Jeśli nie czujesz się dobrze, poproś przyjaciela lub członka rodziny, aby zabrał Cię na wizytę u lekarza. Chcą ci pomóc, a prośba o transport jest dla ciebie bezpieczniejsza, gdy nie robisz wszystkiego, co w twojej mocy. Mogą również zapewnić towarzystwo i wsparcie przez cały dzień.Chociaż chemioterapia i radioterapia pomagają w wyścigu o wyleczenie, osłabiają również twoje ciało. Dlatego ważne jest, abyś miał grupę wsparcia, która pomoże ci przejść przez ten czas w twoim życiu. Wśród członków powinna znaleźć się osoba, która może pomóc w sprzątaniu domu i przygotowaniu posiłków, złota rączka i osoba, z którą możesz się otworzyć i porozmawiać.Jeśli chemioterapia jest częścią leczenia raka, pamiętaj o częstym monitorowaniu temperatury. Mniej więcej tydzień po zabiegu zwiększa się prawdopodobieństwo infekcji bakteryjnej. Jeśli zauważysz, że masz skok temperatury, natychmiast udaj się do lekarza, aby zapobiec poważnym powikłaniom.Stosując się do wskazówek i porad omówionych powyżej, możesz mieć pewność, że z rakiem lub kimś z rakiem będzie żyło coś, czego nie należy się bać, ale coś, co można tolerować i ewentualnie wyleczyć. Jak wspomniano na początku, dostępnych jest wiele opcji i rzeczy, więc porozmawiaj z lekarzem i skorzystaj z tych wskazówek.

Similar Posts