Biznes

Rzeczy, które musisz zrobić, gdy doświadczasz alergii

Dla wielu alergie są przeszkodą w aktywnym, zdrowym życiu.

Nie musi tak być w Twoim przypadku! Poniższy artykuł jest pełen pomocnych porad, które pokażą Ci, jak zapanować nad alergiami i żyć pełniejszym, mniej restrykcyjnym życiem, pomimo swojego stanu alergicznego.Czy wiesz, że te dziwacznie nazywane „zajączkami kurzu” są w rzeczywistości mieszaniną przerażających substancji, w tym sierści i łupieżu zwierząt, roztoczy i ich odchodów, a nawet części owadów? Są to ataki alergii, które czekają, aby się wydarzyć! Pozbądź się ich codziennie, używając miotły lub odkurzacza.Zatrudnij kogoś do koszenia trawnika, jeśli masz alergię. Podczas koszenia pyłki i inne alergeny przelatują przez Twoje podwórko, a gdy idziesz do przodu, wpadasz bezpośrednio w te czynniki drażniące. Jeśli koszty są problemem, profesjonalna firma zajmująca się trawnikami nie zawsze jest konieczna. Samo rozpytanie się zwykle daje chętnego lokalnego nastolatka, który doceni szansę zarobienia pieniędzy na wydatki. Jeśli musisz sam skosić trawnik, załóż filtrującą maskę na twarz.Przynajmniej raz w tygodniu umyj wszystkie prześcieradła i poszewki gorącą wodą, aby wyeliminować roztocza, martwy naskórek i inne powszechne alergeny. Jeśli to możliwe, wypierz również kołdrę lub kołdrę. Jeśli masz wrażliwą skórę, wybierz detergenty lub prześcieradła do suszarki, które nie zawierają barwników ani zapachów.Ćwicz wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, aby uniknąć dużej liczby pyłków. Badania pokazują, że poziomy pyłków są najniższe o tych porach dnia i będziesz czuł się najbardziej komfortowo.Dostępnych jest wiele produktów alergicznych i przeciwhistaminowych, które można kupić bez recepty. Trzeba pamiętać, że nie każdy osiąga ulgę, jakiej od tych produktów oczekuje. Sprawdź, czy Twój lekarz może dać Ci próbkę produktu lub kupić opakowanie zawierające najmniejszą ilość. Dzięki temu zorientujesz się, czy produkt będzie dla Ciebie odpowiedni. Rzeczy, które musisz zrobić, gdy doświadczasz alergii

Jeśli tak się nie stanie, nie zainwestowałeś dużo pieniędzy.Jeśli ćwiczysz na świeżym powietrzu w sezonie alergicznym i masz problemy z oddychaniem, powinieneś rozważyć rozjaśnienie treningu na świeżym powietrzu.

Spróbuj biegać mniej lub nie tak intensywnie, aby łatwiej było Ci oddychać. Ćwiczenia są bardzo ważne, więc tak trzymaj!Jeśli doświadczasz alergii i po prostu nie możesz ćwiczyć i ćwiczyć na świeżym powietrzu w szczycie sezonu alergicznego, powinieneś rozważyć pójście na siłownię lub zapisanie się na siłownię, aby mieć alternatywę dla ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jest kilka siłowni, które nie wymagają podpisywania umowy.Unikaj używania dywaników w domu. Mogą one zbierać kurz i pleśń oraz pogarszać alergie. Jeśli musisz mieć w domu dywaniki, wybierz te, które można prać. Należy je myć przynajmniej raz na kilka tygodni, aby zminimalizować gromadzenie się kurzu i pleśni.Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na pyłki chwastów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być również wrażliwy na niektóre pokarmy. Spożywanie melonów, bananów i rumianku może reagować krzyżowo z pyłkami chwastów, powodując uczucie mrowienia, pieczenia lub drapania w jamie ustnej i gardle. Podejdź do tych produktów z ostrożnością.Jeśli lubisz biegać, ale cierpisz na alergie, unikaj wietrznych dni i biegaj później. Wiatr ma tendencję do powodowania unoszenia się pyłków. Również w późniejszych godzinach dnia pyłek nie jest tak wysoki, jak w innych porach dnia.Jak wspomniano wcześniej, alergie mogą być ogromną przeszkodą w życiu, która może uniemożliwić Ci robienie rzeczy, które kochasz z osobami, na których Ci zależy. Połóż temu kres tu i teraz, korzystając z przeczytanych wskazówek i raz na zawsze przejmując kontrolę nad objawami alergii!

Similar Posts