Dom

Wnętrze w stylu skandynawskim – eleganckie i praktyczne

Jeśli lubisz minimalizm i praktyczne podejście do wystroju mieszkania, koniecznie rzuć okiem na aranżacje w stylu skandynawskim. To nowoczesny i komfortowy sposób na urządzenie wnętrza. W takich mieszkaniach niezwykle ważną rolę odgrywa światło, a także jasne kolory. Wnętrza są czyste i jasne, ale przy tym nie pozbawione ciepła. Przyjrzyjmy się temu dokładniej. Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Przytulny minimalizm i praktyczny komfort

Pragmatyczne podejście do wystroju skłania do minimalizowania liczby ozdób. Zamiast stojących na szafkach drobiazgów, lepiej postawić na mocniejszy akcent w postaci na przykład grubego koca czy kolorowych poduszek. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim dobrze odnajdą się też naturalne ozdoby. Jeśli szukamy inspiracji, warto odwiedzić sklep z dekoracjami skandynawskimi Missdeco. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Właściwe kolory ożywią wnętrze

Najpopularniejsza w stylu skandynawskim jest biel. Obok niej prym wiodą odcienie błękitu, szarości czy ecru. Powodem takiego podejścia jest maksymalne rozjaśnienie przestrzeni. W tym celu warto też zrezygnować z zasłon, firan czy innych ozdób okiennych. 

W urządzaniu mieszkania kierujmy się głównie kwestiami praktycznymi. Wnętrze powinno być przede wszystkim wygodne i komfortowe dla mieszkańców. Jeśli chodzi o materiały, które dobrze sprawdzą się w takim stylu, ponownie wracamy do natury. Popularne będą meble i dodatki wykonane z drewna, kamienia czy wikliny. Jeśli natomiast chodzi o dodatki, postawmy na len, wełnę oraz bawełnę, a także tekstylia o grubych splotach. Życie w zgodzie z naturą łączy się oczywiście z ekologicznym podejściem. To także istotny czynnik decyzyjny podczas urządzania mieszkania.

Styl skandynawski – przede wszystkim wygoda

Omawiany trend zdobył uznanie i rozprzestrzenił się w całej Europie w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Ludzie urządzający w ten sposób mieszkania szybko docenili atuty. W takich mieszkaniach żyje się po prostu przyjemnie i harmonijnie. W dodatku dobrze wyglądają i są stosunkowo proste w utrzymaniu.

Similar Posts