Biznes

Wskazówki i informacje dotyczące korzystania z iPada

Tablety stają się coraz bardziej popularne, a iPad znajduje się na szczycie listy.

Jednak wiele osób nie wie, jak korzystać z tej technologii. Nawet ci, którzy mają doświadczenie z produktami Apple, często nie zdają sobie sprawy z kilku sztuczek, które mogą sprawić, że ich doświadczenie będzie przyjemniejsze. W tym artykule przedstawimy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać iPada.Aby chronić poufne dane, iPad ma funkcję, która usunie wszystkie dane, jeśli hasło zostanie wprowadzone niepoprawnie dziesięć razy. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, przejdź do Ustawień i kliknij Blokada kodem; następnie kliknij Wymaż dane. Ta funkcja prywatności przywróci iPada do domyślnych ustawień fabrycznych.Masz dość pytań o dołączenie do różnych sieci Wi-Fi? Istnieje prosty sposób na rozwiązanie tego problemu w ustawieniach Wi-Fi. Po prostu wyłącz ustawienia Poproś o dołączenie. Nadal będziesz mógł dołączać do sieci; jednak musisz przejść do ustawień Wi-Fi i stamtąd dołączyć.Wybierz między blokadą orientacji a wyciszeniem. Starsze wersje iPada zawierały przycisk „Orientation Lock” z boku urządzenia. Przycisk pozostał w późniejszych wersjach, ale jego funkcja została przełączona na „Wyciszenie”. Jeśli wolisz starszą funkcję, możesz uzyskać dostęp do ustawienia w menu Ustawienia ogólne, aby przywrócić jej pierwotną funkcję.Jeśli chcesz umieścić swój Kalendarz Google w aplikacji kalendarza na iPadzie, przejdź do poczty, następnie do kontaktów, a następnie do kalendarzy. Wybierz opcję Inne po dotknięciu ikony Dodaj konto. Stuknij, że chcesz dodać konto CalDAV, a następnie wprowadź informacje dla Google. Po zakończeniu kliknij aplikację kalendarza. Wskazówki i informacje dotyczące korzystania z iPada

Wszystko, czego potrzebujesz, powinno być właśnie tam.Czy Twoje wyszukiwania w centrum uwagi trwają zbyt długo? Możesz ograniczyć przeszukiwane foldery, przechodząc do swoich ustawień.

Stuknij w ogólne i wybierz Wyszukiwanie Spotlight. Następnie możesz wybrać foldery, które zostaną uwzględnione w wyszukiwaniu, co jest bardzo przydatne, jeśli używasz tej funkcji wyszukiwania tylko do znajdowania treści multimedialnych.Upewnij się, że skonfigurowałeś ustawienia automatycznego wypełniania w przeglądarce na iPadzie. Przejdź do menu Ustawienia Safari i wybierz Autouzupełnianie. Gdy już tam będziesz, możesz włączyć automatyczne wypełnianie formularzy przez Safari przy użyciu Twoich danych kontaktowych. Możesz także wybrać opcję automatycznego zapamiętywania identyfikatorów logowania i haseł do często odwiedzanych witryn.Zgubiłeś iPada? Jeśli korzystasz z produktu Apple iCloud, będziesz mógł zlokalizować swojego iPada lub iPhone’a. Wejdź na stronę iCloud, zaloguj się, a będziesz mógł zlokalizować zgubionego iPada lub telefon na mapie. Możesz także uzyskać dostęp do tej funkcji na innym iPadzie.Fajną funkcją Safari na iPadzie jest szybkie przewijanie. Wiele osób o tym nie wie i traci czas na ręczne przewijanie strony w górę, aby wrócić do początku. Wszystko, co musisz zrobić, aby wrócić na górę dowolnej strony, to dotknąć okna tytułowego u góry.Czy wiesz, że możesz wydrukować dokumenty, które masz na iPadzie? Musisz kupić drukarkę obsługującą AirPrint. Będąc w pobliżu drukarki, przejdź do menu udostępniania i wybierz drukarkę. Jeśli masz komputer Mac, możesz pobrać aplikację o nazwie Printopia, aby wysyłać zadania drukowania do drukarki podłączonej do komputera Mac.W rzeczywistości iPad jest znacznie bardziej złożony, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Zapoznaj się z informacjami zawartymi w tym artykule i wykorzystaj je, aby uprzyjemnić korzystanie z urządzenia. Zanim się zorientujesz, Twoi znajomi, rodzina i współpracownicy zwrócą się do Ciebie o radę na temat poruszania się po iPadzie!

Similar Posts