Biznes

Zainwestuj w nowoczesne lampy owadobójcze

Sztuczne źródła światła przyciągają wiele gatunków owadów latających.

Spośród źródeł światła, które przyciągają owady skutecznie, to te, które emitują stosunkowo duże ilości promieniowania UV, niebieskie światła fluorescencyjne, czarne światła i lampy rtęciowe. Ich zastosowanie możemy obecnie wykorzystać w owadobójczych lampach stosowanych w pomieszczeniach domów, biur, sklepów, lokali gastronomicznych i innych przedsiębiorstw.

Zainwestuj w nowoczesne lampy owadobójcze

Czy lampy na owady są skuteczne?

Lampy na owady wykorzystujące niebieskie światło fluorescencyjne są szeroko stosowane do zwalczania latających insektów w pomieszczeniach. Do tej pory opracowano różne elektryczne lampy, które wykorzystują źródła światła silnie przyciągające owady. Elektroniczne lampy owadobójcze składają się z dwóch części, żarówek ultrafioletowych UV, które przyciągają owady, oraz naelektryzowanej siatki do ich zabijania lub lepkiej płytki do ich łapania.

Światło UV nie jest widoczne dla ludzi, ale przyciąga latające owady, jeśli jest wystarczająco silne. Niestety lampy te tracą swoją skuteczność na długo przed awarią, zasadniczo żarówki należy wymieniać co 12 miesięcy. Wyjątkiem są żarówki LED, których żywotność szacowana jest na około 10 lat. Gdy światło UV wciągnie owady do środka, lepka powierzchnia łapie je lub siatka wysokiego napięcia wewnątrz urządzenia zabija je. Siatka może być nadal pod napięciem, nawet jeśli żarówki uległy awarii, dlatego zawsze wyłączaj urządzenie przed jego dotknięciem lub czyszczeniem.

Umieszczenie lampy na owady we właściwym miejscu jest ważne, aby upewnić się, że działa ona efektywnie i prawidłowo. Inne źródła światła odciągną owady od lamp owadobójczych, dlatego najlepiej umieścić je z dala od jasnych okien i innych sztucznych świateł. Lampy należy umieszczać między najbardziej prawdopodobnym punktem wejścia owadów do pomieszczenia a źródłem pożywienia. Tuż wewnątrz i nad głównymi drzwiami często jest to dobre miejsce, ponieważ ma tendencję do łapania owadów, gdy tylko dostaną się do pomieszczenia.

Similar Posts