Biznes

Na czym polega repatriacja ciała

Jeśli bliska ci osoba umrze poza krajem zamieszkania, może to być kłopotliwa, stresująca i skomplikowana sytuacja.

Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej o repatriacji zwłok, czyli sprowadzeniu ciała zmarłej osoby do kraju, oraz o tym, jak działa ten proces i jakich formalności należy dokonać, aby można było zorganizować pogrzeb.

Na czym polega repatriacja ciała

Jak przebiega proces sprowadzenia ciała do kraju

Repatriacja to termin używany przy przekazywaniu ciała osoby, która zmarła za granicą do jej ojczystego kraju, może to być kraj pochodzenia lub posiadania obywatelstwa. Jeśli ktoś ci bliski zmarł za granicą, ale pogrzeb ma się odbyć w kraju, firma zajmująca się sprowadzaniem zwłok zza granicy z pewnością może ci w tym procesie pomóc. Z pewnością możesz dowiedzieć się o śmierci bliskiej osoby z różnych źródeł, zazwyczaj jest to konsulat, organizator wycieczki, pracodawca zmarłej osoby, policja lub bliska rodzina czy znajomi, którzy byli za granicą ze zmarłą osobą.

Rejestracja śmierci musi nastąpić w kraju, w którym dana osoba zmarła. Jeśli chcesz, aby pogrzeb odbył się w kraju ojczystym zmarłego, możesz skorzystać z usług odpowiednich przedsiębiorstw pogrzebowych, które mogą pomóc w sprowadzeniu zwłok i doradzić w sprawie ustaleń. Zanim otrzymasz pozwolenie na przewiezienie ciała, będziesz potrzebować przysięgłego tłumaczenia zagranicznego aktu zgonu z kraju, w którym dana osoba zmarła, upoważnienie do wywiezienia zwłok z kraju, potrzebne może być również zaświadczenie o balsamowaniu. Konsulat lub przedsiębiorca pogrzebowy doradzą ci, jak zdobyć te dokumenty.

Po uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji i pozwoleń będziesz mógł sprowadzić ciało zmarłej osoby do kraju. Firmę od repatriacji znajdziesz na stronie epitafium-przewozy.pl. Kiedy ciało zmarłego zostanie przywiezione do kraju, należy o tym poinformować urząd stanu cywilnego okręgu, w którym ma się odbyć pogrzeb, i musi on wystawić zaświadczenie przed pogrzebem. Repatriacja może być dość kosztowna, więc przed potwierdzeniem ustaleń należy omówić koszty z zakładem pogrzebowym, który zajmie się całym procesem.

Similar Posts