Biznes

Projektowanie stron internetowych: zrób to jak profesjonalista

Jesteś zainteresowany zaprojektowaniem własnej strony internetowej? Potrzebujesz założyć swój biznes w Internecie, ale nie stać Cię na wysokie ceny web designera? W tym artykule podzielimy się cennymi informacjami, które pomogą Ci zbudować własną doskonałą stronę internetową w przystępnej cenie lub nawet za darmo!Upewnij się, że tekst i tło mają odpowiedni kontrast.

Istnieją dowody na to, że biały tekst na czarnym tle jest najłatwiejszy do odczytania dla większości ludzi, ale inne kolory są w porządku, o ile są czytelne. Pamiętaj też, że osoby z wadami wzroku mogą nie być w stanie odczytać Twojej witryny, jeśli kontrast jest słaby. Sprawdź, czy Twoja witryna jest zgodna z różnymi standardami kontrastu, korzystając z narzędzia dostępnego pod adresem http://snook.ca/technical/colour_contrast/colour.html .Unikaj bezużytecznych skryptów. Skrypty, takie jak liczniki i skrypty daty/godziny, tak naprawdę nie służą żadnemu celowi, a ponieważ wszystkie są JavaScriptem, mogą dodać kilka kilobajtów do rozmiaru pliku strony. Pozbycie się tych elementów zwalnia również miejsce na stronie głównej. Zastąp te bezużyteczne skrypty przydatną treścią, dzięki której użytkownicy będą wracać.Użyj arkusza stylów, aby zachować spójność. Nie ma prawie nic bardziej niepokojącego niż wysłanie na stronę, która nie przypomina witryny, którą właśnie oglądałeś, nawet jeśli dotyczy tego samego tematu. Arkusze stylów pomagają w zapisaniu formatowania, dzięki czemu każda strona wygląda podobnie do pozostałych.Najlepsze strony internetowe przekazują wiele informacji za pomocą niewielkiej ilości słów. Jeśli jesteś rozwlekły, ludzie łatwo się znudzą i znajdą inną stronę, która jest bardziej zwięzła. Upewnij się, że jakakolwiek treść jest istotna i łatwa do zrozumienia – gazety używają poziomu czytania ósmej klasy, który jest najczęstszym poziomem czytania i pisania.Zminimalizuj liczbę kliknięć lub przewijania, które odwiedzający muszą zrobić, aby uzyskać dostęp do informacji. Im więcej użytkownik musi klikać lub przewijać, aby znaleźć informacje, których szuka, tym bardziej prawdopodobne jest, że zrezygnuje z ich szukania. Staraj się mieć co najmniej 400 słów na każdej stronie swojej witryny, łącząc strony, których treść jest mniejsza niż ta liczba słów.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Projektowanie stron internetowych: zrób to jak profesjonalista

Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.Jeśli nie czujesz się pewnie w żadnej dziedzinie podczas projektowania strony internetowej, poproś kogoś o pomoc.

Możesz znaleźć pomoc od znajomego lub od nieznajomych w miejscach takich jak fora internetowe. Tylko upewnij się, że nie zajmujesz się niczym, nie wiedząc najpierw, co robisz.Aby być na bieżąco z nowymi sztuczkami dotyczącymi projektowania stron internetowych, powinieneś dołączyć do forum internetowego. Dołączając do tych forów dyskusyjnych, spotykasz ludzi, którzy zwykle rozumieją wszystkie nowe technologie projektowania stron internetowych. Bez tej nowej technologii projektowania stron internetowych możesz skończyć z całkowicie przestarzałą witryną.Obserwuj ilość efektownych multimediów znajdujących się w Twojej witrynie. Nie przesadzaj z mnóstwem „dodatków”. Grafiki Flash i multimedia mogą wydawać się kuszące, ale mogą utrudnić odwiedzającym znalezienie żądanych informacji w witrynie, zwłaszcza jeśli przeglądają witrynę na urządzeniu niezgodnym z Flash.Zastosowanie tych wskazówek sprawi, że Twoja strona internetowa urzeczywistni Twoje marzenia. Niezależnie od tego, czy chcesz promować swoją firmę, produkt, czy siebie, witryna internetowa to świetny sposób na budowanie obecności. Dobre życzenia!

Similar Posts